200 Milyon $’lık Topsy kapatıldı.

Apple‘nin 200 milyon dolar karşılığında satın aldığı ve Tweet analizi konusunda en iyi kaynak olan Topsy.com kapatıldı.

2013 yılında teknoloji devi Apple tarafından 200 Milyon $ gibi uçuk bir rakamla satın alınan, hali hazırda tweet analizi konusunda sosyal medya kurgularında en çok yardım sağlayan Topsy, Apple‘nin Twitter hesabı bile yok iken neden satın aldığı konusunda birçok çevrelerce fikir ayrılığına düşmüş olmasına karşın geçtiğimiz günlerde Topsy resmi Twitter hesabından kapandığını duyurdu.

Topsy sitesine girilmeye çalışıldığında direkt olarak Siri ile alakalı bir sayfaya yönlendiriliyor. Bunun da sebebi olarak aslında daha önceden bu konu ile alakalı varsayımlar üzerine konuşan birçok sosyal medya haber sitelerinin söyledikleri şuan çıkıyor gibi.

Söylenenlere göre Topsy, Siri entegrasyonu kurulacak ve kullanıcıların Twitter ile daha fazla arama sonucuna ulaşması sağlanmış olacak. Topsy, Siri‘nin gelişiminde ki görevini bu şekilde tamamlamış olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. apple-tweet-topsy-kapandi 200 Milyon $’lık Topsy kapatıldı. için yorumda bulun

    200 Milyon $’lık Topsy kapatıldı. için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 200 Milyon $’lık Topsy kapatıldı. için ilk yorumu yapabilirsin.