2030’da Dünyanın Sonu Gelebilir!

Dünya Doğayı Koruma Vakfı yayınladığı bir raporda tüm insanlığı uyarıyor. WWF‘e göre 2030 yılında dünya yaşanılması güç bir gezegen olacak.

Geçtiğimiz yıllarda da dünyanın 3-4 yıl sonraki halini tahmin eden raporlar yayınlayan ve yanılmayan WWF, yaptığı açıklamada 2030 yılında insanların farklı gezegenlere yönelmek zorunda olacağını belirtti.

wwf-2030-dunya

WWF Logosu

Dünyanın bu kadar zarar görmesinin en büyük sebebini doğal kaynakların yok edilmesi olarak ve çevre kirliliğinin çok üst düzeye çıktığını belirten WWF, insanları doğayı korumaya yönelik değişiklikler yapması hakkında uyarıyor.

Yayınlanan raporda ayrıca ormanlara verilen önemin arttırılması gerektiği de vurgulandı. Son 25 yılda 239 milyon hektar ormanlık alan tamamen yok olmuş durumda.

Bakalım yapılan bu çok ciddi açıklama insanlar tarafından ne kadar önemsenecek ve devletler tarafından nasıl önlemler alınacak göreceğiz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2030-da-dunya-yok-olabilir 2030’da Dünyanın Sonu Gelebilir! için yorumda bulun

    2030’da Dünyanın Sonu Gelebilir! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2030’da Dünyanın Sonu Gelebilir! için ilk yorumu yapabilirsin.