3 dolarlık Freedom 251 adlı telefona rekor talep!

Freedom 251 adı verilen 3.6 dolarlık akıllı telefona gelen talepler rekor kırdı. Talepler o kadar fazlaydı ki, şirketin web sitesi çöktü.

Hindistan‘da sadece 3.6 dolara satışa çıkarılan Freedom 251 adı verilen akıllı telefon, dünyanın en ucuz fiyatlı akıllı telefonu oldu. Cihaza ilgi çok yoğundu ve üretici Ringing Bells‘in web sitesi, çok fazla talep olduğu için çöktü.

Satışa çıkmasıyla global olarak tüm teknoloji dünyasının ilgi odağı olan Freedom 251 akıllı telefonun web sitesi saniyede 600 bin tıklama aldı. Saniyede 600 bin hite dayanamayan web sitesi yoğun talep yüzünden erişilemedi.

3 dolarlık Freedom 251 adlı telefona rekor talep!

Sitenin çökmesiyle satışları durduran üretici Ringing Bells, telefonun 24 saat içerisinde yeniden satışa sunulacağının sözünü kullanıcılara verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Servet dedi ki:

    Telefonun değeri buysa milyarlar verip aldığımızdan çok çok kötü demektir.. Isınma problemi, güncelleme sorunları ve yüzlerce hata ile karşılaşmak isteseydim bunu tercih ederdim.

  2. yahya dedi ki:

    Hindistanda 3 dolara telefon satışı normal. Çünkü Hindistanda hayat şartları çok fazla pahalı dolasıyla dünyada tüm chiplerin üretildiği yer olduğu için 3 dolara satılan telefona rağbet haliyle büyük olur. Keşke bizim ülkede de böyle düşük fiyatlı telefonlar satışa sunulsa.