300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet Uygulaması Başlıyor!

Uzun süredir gündemleri meşgul eden ve kabul edilip edilmemesi hakkında söylentiler olan ücretsiz internet uygulaması yakında başlıyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın başladığı “ücretsiz internet” uygulaması sayesinde 300 bin yoksul insan hiçbir ücret ödemeden ücretsiz internet kullanabilecek.

Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı bu girişimi ile yoksul ailelerin de internet kullanmasını ve genç ve çocukların zararlı arkadaşlıklar ve çevreler yerine kültür ve bilimle iç içe olmasını hedefliyor.

Öte yandan bu uygulama ile çocuk ve gençler, ruhsatsız internet kafelerde zaman geçirmeyi unutacak ve zararlı çevre edinmekten kaçınmış olacak.

ÜCRETSİZ İNTERNET UYGULAMASI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Hizmetten faydalanacak aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından seçilecek. Bu seçim de gelir düzeyleri göz önünde tutularak yapılacak. Ücretsiz internet uygulamasının çok kısa bir sürede başlaması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ucretsiz-internet-uygulamasi 300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet Uygulaması Başlıyor! için yorumda bulun

    300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet Uygulaması Başlıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet Uygulaması Başlıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.