4 ay önce kurulan Alphabet, Apple’ı geçti!

Google‘ı bünyesinde barındıran ve sadece 4 ay önce kurulan Alphabet, dünyanın en değerli şirketi ünvanını Apple‘dan alarak dünyanın en büyük şirketi oldu!

BBC‘nin açıkladığı son raporlara göre Alphabet, dünyanın en değerli şirketi olmuş. Geçtiğimiz 2015 yılının Ekim ayında kurulan ve Google’ı bünyesine katan Alphabet, böylece Apple’ı geride bırakmış oldu.

4 ay önce kurulan Alphabet, Apple'ı geçti!

2015’in son çeyreğinde 4,9 milyar dolar kar elde ettiğini açıklayan Alphabet, toplam şirket değerini 568 milyar dolara yükselterek en değerli şirketler listesinde Apple’ı geçti. Apple‘ın şu anki değeri ise 535 milyar dolar.

Alphabet‘in bu başarıyı yakalamasındaki en büyük faktör olarak tabii ki Google gösteriliyor fakat Google’dan hariç olarak YouTube ve Android de bunu destekleyen faktörler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Serkan dedi ki:

    Valla tebrik etmek lazım öyle böyle değil büyük bir başarı gerçekten. Hemde geçtiğiniz firmaya bakarmısınız Apple yani. Böyle giderlerse bazılarını sonu Nokia gibi olur.

  2. Osman dedi ki:

    Çağlar Keskin İkisi de büyük şirket, Biri donanımcı diğeri yazılımcı. Yazılımın gücü böylece ortaya çıktı. Apple cihazları ile piyasayı doyurdu. Artık iş Alfabede 🙂

  3. Çağlar Keskin dedi ki:

    Adamlar işin çakallığıyla bu duruma gelmişler ama ne denilebilir ki 😀 Demekki Google , Apple’dan daha büyük bir şirket…