50 milyon Türk kimlik bilgileri internette yayılıyor!

Türkiye sınırları içinde yaşayan 50 milyon vatandaşın kimlik bilgileri şu anda bir torrent sitesi tarafından internette dağıtılmış durumda.

Hack ve güvenlik olaylarının arttığı son dönemlerde nasibimizi bu defa da kimlik bilgilerinden aldık. Bir torrent sitesi, 50 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kimlik bilgilerini yayınladı.

Bilgileri çalanların hangi hack grubuna bağlı olduğu bilinmiyor fakat içinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu ve eski Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül‘ün de olduğu 50 milyon kişinin kimlik bilgileri şuan internette yayınlanıyor.

50-milyon-turk-vatandasinin-kimlik-bilgileri-internette-yayiliyor2

Konuyla ilgili olarak polis veya devlet büyüklerinden henüz bir açıklama gelmedi. Umarız ki bu bilgileri dağıtan internet sitesi hakkında gerekli işlemler başlatılır ve dosyalar internet ortamından silinir.

  • Aksi takdirde birkaç sene içinde haberimiz olmadan adımıza açılan şirketler, borçlar ve çeşitli kirli suçların sorumlusu olabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 50-milyon-turk-vatandasinin-kimlik-bilgileri-internette-yayiliyor 50 milyon Türk kimlik bilgileri internette yayılıyor! için yorumda bulun

    50 milyon Türk kimlik bilgileri internette yayılıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 50 milyon Türk kimlik bilgileri internette yayılıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.