9 Bin Dolarlık Intel İşlemci Özellikleri!

Intel, yeni duyurduğu işlemci ile sunucu hızlarını ikiye katlıyor. Xeon E7-8894 v4 adıyla duyurduğu işlemcisinin özellikleri ve fiyatı da şaşkınlık yarattı.

Pazarın en büyük isimlerinden olan Intel, tanıttığı Xeon işlemci ile pazarda oldukça iddialı bir yer edinmek istiyor. Xeon E7-8894 v4 adıyla duyurduğu ve şimdiye kadar var olanlar arasında en güçlü olan işlemcisiyle ciddi anlamda yüksek performans sunuyor. Fiyatı ise, bu işlemciyi rüyamızda göreceğimizi gösteriyor 🙂

Intel Xeon E7-8894 v4 Özellikleri ve Fiyatı

Büyük veri merkezlerine sahip olan kurumsal şirketler için üretilen bu muhteşem işlemcide tam tamına 24 çekirdek ve 48 iş parçacığı bulunuyor. Bu da bir önceki nesile göre %33‘lük bir performans artışı ve sağlıyor. Aynı zamanda yeni işlemciyle 2.4 GHz temel saat hızındaki işlemci maksimum 3.4 GHz seviyesine kadar artabiliyor.

intel-xeon-e7v4-02

Xeon E7-8894 v4 işlemci

İşlemcinin fiyatı ise tam tamına 8 bin 898 dolar! Sunucu hızlarını iki kata kadar çıkaran performans canavarı bu işlemci, sunduğu müthiş performansla verdiğiniz paranın hakkını veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. kaan yılmaz dedi ki:

  bu kadarınada pes 9 bin dolar demek parası iyimiş ya biz anca 8 çekirdek özel iş bilgisayarlarına özeldir zaten biz bunları alamayız maalesef ama alırsam on numara olur 🙂

 2. kaanep dedi ki:

  bu kadar çekirden anca özel yani iş bilgisayarlarına fayda çıkar bize gelmez zaten pahalı alamayızda 🙂

 3. esrefyasa dedi ki:

  bizim oyunlar için yapılmış bir işlemci olduğunu sanmıyorum ama güzel oyun oynanır 😀

 4. fatih dedi ki:

  Abi ben 9bin dolara 10 tane sistem düzer kafe işletirim. Bu nedir böyle 9 bin dolara işlemcimi olurmuş…