Adil kullanım kotası kalkıyor mu?

İnternette gezinme hızımıza bıçak saplayan adil kullanım kotasına Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından düzenleme getiriliyor.

Teknolojinin ilerlemesi ve internet kullanımının artmasıyla, insanların hızlanma isteği de doğrudan artıyor. Fakat internet sağlayıcı şirketlerin internet paketlerine koyduğu adil kullanım kotası ne yazık ki bu hızlanmayı engelliyor.

Şimdiye kadar birçok forumda, platformda ve imza sayfalarında “Adil Kullanım Kotası Kaldırılsın!” başlıklı içerikleri mutlaka görmüşsünüzdür. Bu yaygınlaşma birilerinin dikkatini çekmiş olmalı ki, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu internetin fişini çeken adil kullanım kotasına düzenleme getiriyor.

Adil kullanım kotası kalkıyor

Sabit ve mobil internetlerde adil kullanım kotasına düzenleme getirilecek ve böylece örnek verirsek; Adil kullanım hakkınız 300 GB olabilir (misalen) veya adil kullanım kotası dolduktan sonra hızınız çok fazla düşürülmeyecek.

Konuyla ilgili olarak şu ana kadar servis sağlayıcı şirketlerden bir açıklama gelmese de, internet kullanıcıları bu haberi duyar duymaz sevinmeye başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Adil kullanım kotası kalkıyor mu Adil kullanım kotası kalkıyor mu? için yorumda bulun

    Adil kullanım kotası kalkıyor mu? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Adil kullanım kotası kalkıyor mu? için ilk yorumu yapabilirsin.