Akıllı eve giden ilk adım: CubeSensors

İnanılmaz hızda gelişen teknoloji sayesinde hayatımıza giren akıllı evler kavramı artık modern mimarinin de bir parçası. Evinizi dışardan kontrol ederek daha siz eve gelmeden istediğiniz ayarları yapacağınız sistemler sayesinde konfor ve rahatın dibini görebilirsiniz. İstediğiniz saate daha siz kalkmadan kahveniz hazır olabilir evinizin ısısını evde olmanıza gerek olmadan her dakika kontrol edebilirsiniz.

CubeSensors-2Daha ileri aşamalara geçmediyseniz ve nereden başlayacağınızı düşünüyorsanız CubeSensors kullanmak iyi bir başlangıç olabilir.

Evinizin istediğiniz odalarına dağıtabileceğiniz bu küpler 2 adetlik paketler halinde. Eğer daha faz odanız varsa sayıyı 6’ya kadar çıkarmanız mümkün.

Ethernet vasıtası ile ana küp modeme bağlanıyor ve wi-fi sayesinde diğer küpleri kendisine bağlıyor. Siz de bilgisayar sayesinde birkaç dakika içerisinde küpleri hazır edebilirsiniz.

 

CubeSensors-3 Bu sensörleri bilgisayar ya da telefon aracılığı ile kontrol  edebiliyorsunuz. Ayrıca tüm koşullar normalse küpler  beyaz bir  ışık yayıyor. Eğer ısı, oksijen miktarı gibi  koşullar normal  değerlerde değilse kırmızı ışık yanarak  size uyarı veriyor.

Ne yazık ki sensörlerin tek özelliği eviniz hakkında bilgi  vermesi.  Sensörler aracılığı ile her hangi bir değişiklik  yapamıyorsunuz.  En azından klima bağlantısı olsaydı  sıcaklığı ayarlayabilirdiniz.

Yine de akıllı eve giden bu ilk adımları deneyimleyerek  daha  sonraki adımlar için hazırlık yapabilirsiniz. Ayrıca  ısısı değişmemesi gereken yerlerde kullanarak iyi bir  uyarıcı elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Sedanur Kandemir dedi ki:

  yok artık daha neler çıkacak

 2. Filiz Olgun dedi ki:

  bu kadar teknoloji zararlı ya

 3. Sena Kızıl dedi ki:

  teknoloji nerelere geldi ya vay be

 4. Aybike Onaran dedi ki:

  akıllı ev nasıl oluyor

 5. Yaren Hasırcı dedi ki:

  ÇILGIN SENSÖRLER EVİ COŞTURUYOR 😀