Akıncılar Hacker Grubu, Rusya Parlamentosu’nu hackledi!

Akıncılar Hack Grubu adlı Türk hacker’lar içlerinde Rus Parlamentosu, Ekonomi Bakanlığı, Rusya Hukuk Merkezi ve İçişleri Bakanlığı gibi siteleri hack‘ledi.

Türkiye – Rusya arasında uçak düşürme kriziyle meydana gelen siyasi problemler siber aleme de yansımıştı. Ayyıldız Tim, Börteçine Siber Tim gibi Türk hacker grupları ve Rus hacker’lar arasında kıran kırana denilebilecek boyutta bir siber savaş başlamıştı.

Bugün gelen bir haberde de kendilerine Akıncılar Hack Grubu adını veren Türk hacker grubu, aralarında Rus Parlamentosu, Ekonomi Bakanlığı, Rusya Hukuk Merkezi ve İçişleri Bakanlığı resmi sitelerinin yer aldığı pek çok siteyi hackledi.

Saldırılan web sitelerinin ana sayfalarına aşağıdaki görsel eklenerek, Türkçe, İngilizce ve Rusça mesajlar bu internet sitelerinde yayınlandı.

Akıncılar Hacker Grubu, Rusya Parlamentosu'nu hackledi!

Saldırıya ilişkin olarak açıklama yapan Akıncılar Hack Grubu, “Rusya’nın maşalar aracılığıyla ülkemize saldırılar düzenlenmesini sağladığını biliyoruz. Bu saldırılara Cyber Warrior Akıncılar olarak sessiz kalmadık ve kalmayacağız da. Şu ana kadar yüzlerce hesabı ele geçirerek mesajımızı bıraktık. Ruslardan sonra Rusya’nın taşeronluğunu yapan örgütlere de gereken cevabı net bir şekilde vermek üzere çalışmalarımız devam ediyor. Hacklediğimiz sitelerin tüm bilgileri elimizdedir.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Akıncılar Hacker Grubu, Rusya Parlamentosu’nu hackledi! için yorumda bulun

    Akıncılar Hacker Grubu, Rusya Parlamentosu’nu hackledi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Akıncılar Hacker Grubu, Rusya Parlamentosu’nu hackledi! için ilk yorumu yapabilirsin.