Android 6.0 çıkış tarihi, hangi telefonlara gelecek?

Yapılan duyurularda Google’ın Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin çıkış tarihi ve hangi telefonlara geleceği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Android M‘yi duyuran Google, yeni sürümün Android Marshmallow olacağını da ayrı olarak açıklamıştı. Fakat bugüne kadar Android Marshmallow‘un çıkış tarihi ve hangi telefonlara geleceği hakkında bir bilgi yoktu. Bugün ise Kanada merkezli mobil operatörü TelusAndroid 6.0 Marshmallow güncellemesinin çıkış tarihini ve güncellemenin hangi telefonlara geleceğini belirtti.

Android 6.0 Marshmallow Çıkış Tarihi

Telus’un aktardığı bilgilere göre Android 6.0 Marshmallow, 5 Ekim tarihinde yayınlanacak.

android-60-marshmallow-hangi-telefonlara-gelecek

android-60-marshmallow-hangi-telefonlara-gelecek

Android 6.0 Marshmallow Hangi Telefonlara Gelecek?

Android 6.0 Marshmallow güncellemesini ilk olarak Nexus 5 ve Nexus 6 modelleri alacak. 29 Eylül tarihinde duyurulması beklenen LG Nexus 5X ve Nexus 6P modelleri Android 6.0 Marshmallow ile gelecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Fatih dedi ki:

  Android gün geçtikçe yeni özellikler katarak işletim sistemini baştan aşağı değiştiriyor. İOS’La tek farkı açık kod sistemine sahip olması. Dünyada şunda en çok kullanılan mobile işletim sistemi. Android 6.0 bana göre çok daha hızlı.

 2. Medya Vadi dedi ki:

  Sosyal medyanın toplumsal olaylarda da kullanılmaya başlanmasından sonra ülkemizde gördüğü rağbet gözardı edilmemeli. Bundan dolayı sosyal medyada bu araçlarla insanlar sosyal medyayı kullanmaya artarak bir şekilde devam etmiştir. Türkler sosyal medyayı sadece eğlence için değil, ayrıca haberleşme ve diğer insanlara daha hızlı ulaşmak amaçlı da kullanılmaktadır.Bu sosyal medya sitelerinin en fazla olarak kullanılanı kuşkusuz instagram için etkileşim sağlamak gerçekten etkili olmaktadır.
  Kullanılan hashtag ve gündemi belirleyen kelimeleri insanlar ne kadar fazla gönderirlerse o kadar üstelere çıkmakta ve daha sık görünebilmektedir. Ayrıca atılanvideo ve resimler ile de aynı şekilde çok fazla etkileşim sağlanmakta ve bu birbirleriyle bağlantılı olan resimler, fotoğraflar ve videolar sayesinde bir arşiv oluşturmaktadır. Sosyal medya denildiğinde ayrıca bunun bir gözle görülür tarafı da var. Son günlerde en etkili görsel sosyal medya organı olma yolunda önemli bir aşama kat eden instagram ile fotoğraflarınızı adeta bir profesyonel fotoğrafçı edasında tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca, instagram takipçisi satın alma sitesini kullanarak ise daha fazla insanın fotoğraflarınızı görmesini sağlayabilir ve yine bu sayede çok fazla beğeni elde edebilirsiniz.
  Beğenilerin artışı ise fotoğrafların direk olarak instagram popüler fotoğraflara göz atma bölümünde çıkabilmesine olanak sağlayabilecektir. Sosyal medya aslında herkesin yazı yazabildiği bir bilgi kirliliği olma şanssızlığıda yaşıyor. Yanlış bilgi veren insanlar ve toplumu yanlış yönlendirilebilen küçük yalanlar, sosyal medya yüzünden çok büyük yanlışlıklara yol açabilmektedir.
  Twitter takipçi satın alma sitesiyle kendinize gerçek bir etkileşim yaratabilirsiniz ve çok sayıda insan sizin twitterlerinizi görebilir. Bunun haricinde yine takipleşme sitesi sayesinde takipçileri az olanların takipçi arttırabilir, fawori yaptırabilirsiniz. Yine bu yolla belli başlı haber kanallarına bilgi de ulaştırabilirsiniz. Yabancı medya organları da artık bilgilerin bir bölümünü twitter üzerinde lokal aramalar sayesinde ülkelerine ulaştırma yollarına gitmektedirler. Tüm sosyal medya araşları insanlar için önemlidir ve bu sitelerin faydalarından yararlanmak insanlık ve sosyalleşme adına önemli işler sağlamaktadır.