Android cihaz kullanıyorsanız, Facebook’u hemen silin!

Yapılan performans testi sonuçlarına göre Android cihazları yavaşlatan uygulamaların başında Facebook‘un Android uygulaması geliyor..

Facebook‘un akıllı telefonlarda kullanılan mobil uygulamasının yapılan performans testlerinin sonuçlarına göre cihazı en çok yavaşlatan uygulama olduğu belirlendi.

Kullanılan RAM, batarya ve CPU miktarı Android cihazların ömrünü adeta tüketir derecede. Konuya değinen pbrandes_eth kullanıcına adına sahip Reddit üyesi, LG G4 model Android telefonuna Facebook‘u yüklemeden önce ve yükledikten sonra yaptığı performans testlerinde bu durumu ortaya çıkarıyor.

 

Facebook ve Messenger yüklü olmadığı sırada cihazdaki 15 uygulama 5 saniyenin altında açılma süresine sahipken Facebook ve Messenger yüklendiğinde ise ortalama 7 saniyede açıldı.

Yani kısacası bizden tavsiye, cihazınızın ömrünü arttırmak için Facebook‘u tarayıcıdan kullanın, mobil uygulamadan değil..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. tahir dedi ki:

    Bende telefonumun yavaşlaması nedeniyle googlede arama yaparken tesadüfen bu haberi gördüm. Hemen yazılanları uyguladım telefonum kendime geldi. Meğer yavaşlamasının nedeni Facebookmuş… Teşekkürler.

  2. shell dedi ki:

    Facebook’u silin, tarayıcıdan facebooka girin ve virüs veya basit bir telefon trojanı ile facebook hesabınızı çaldırın 🙂 Geçen haftalardan beri bu haber tekrar gündemde facebook uygulaması tam bir batarya canavarıymış, bunu buldun duyurdun ve gerekli mercilere ulaştırdın artık adamlar batarya tüketimi noktasında yeni bir güncelleme ile mevzuyu çözmeye baksınlar derim ben….

  3. Tahir dedi ki:

    Facebook uygulamasından mıdır yoksa psiokojik midir bilmem, kaç tane Android telefonum oldu; hepsinde de illa ki ilerleyen zamanlarda yavaşlama yaşadım.