Android telefon hızlandırma nasıl yapılır?

Binlerce Android kullanıcısının yakındığı tek olay, Android telefonların yavaşlaması. Peki Android telefonlar nasıl hızlandırılır, nasıl temizlenmelidir?

Yüklenen uygulamalar, önbellek, mesajlar, fotoğraflar ve müzikler bir Android telefonunun hızını baltalayan bazı unsurlardır. Peki Android telefonlar nasıl hızlandırılır?

Android telefonunuzda önbellek, gereksiz uygulama klasörleri, boş dosyalar, çerezler ve site verileri gibi gereksiz ve telefonunuzu yavaşlatan unsurları Clean Master uygulamasıyla temizleyebilirsiniz.

Clean Master uygulamasını telefonunuza indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde telefonunuzda temizlik yapılacak ve hızlanacaktır.

Android için Clean Master indir: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=tr

 

Aynı zamanda telefonunuzdaki uygulamaları, müzikleri, videoları ve fotoğrafları hafıza kartınıza taşımak da telefonun hızlanmasına bir nebze daha yardımcı olacaktır.

Telefonda olmayan fonksiyonları marketten üçüncü parti olarak yüklemek de hız için zararlıdır. Örnek verecek olursak; el feneri, tema ve klavye gibi üçüncü parti uygulamalar telefonunuzu oldukça yavaşlatacaktır.

Tüm bunlardan hariç olarak, kilit ekranı widget’ları, hareketli duvar kağıtları, ekran animasyonları ve tarayıcı eklentileri de telefonu yavaşlatan sebepler arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. android-60-marshmallow-cikis-tarihi Android telefon hızlandırma nasıl yapılır? için yorumda bulun

    Android telefon hızlandırma nasıl yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android telefon hızlandırma nasıl yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.