Angry Birds 2 indirme rekoru kırdı!

Rovio firmasının geçtiğimiz günlerde 2. versiyonunu duyurduğu kuş fırlatarak domuz vurma oyunu Angry Birds, indirilme rekoru kırdı.

Şirket, 30 Temmuz’dan sonra piyasaya sürdüğü Angry Birds 2’nin Android ve iOS platformlarda toplam indirilme sayısının 20 milyona ulaştığını bildirdi.

angry-birds-2-indirme-rekoru

Patrick Lui tarafından yapılan açıklamada ilk oyunun 20 milyon indirme sayısına 9 ay gibi bir sürede ulaştığı belirtildi. Angry Birds 2, Amerika ve Avrupa’da geniş bir kitleye sahip fakat aynı başarının Çin için de olacağı üzerine çalışmalar sürdürülüyor.

Oyun şu anda Android ve iOS platformlarda oynanabilir halde. Hatta bu duruma Windows Phone kullanıcıları tarafından oldukça büyük tepkiler gelmişti.

Yetkililer oyunun Windows Phone platformlar için yapılması hakkında da kısa bir süre içinde oyunun Windows Phone platformlara geleceğini duyurdu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. angry-birds-2-windows-phone-icin-gelmeyecek-705x290 Angry Birds 2 indirme rekoru kırdı! için yorumda bulun

    Angry Birds 2 indirme rekoru kırdı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Angry Birds 2 indirme rekoru kırdı! için ilk yorumu yapabilirsin.