Anonymous’un en önemli hackerlarından biri yakalandı!

FBI’ın yaptığı açıklamaya göre, küresel hacker grubu Anonymous’un en önemli hackerlarından birisi olan Martin Gottesfeld yakalandı.

Dünyanın en etkin hacker gruplarından olan Anonymous, şimdiye kadar yaptığı hack saldırılarıyla gündeme gelmiş ve bazı saldırılarla da takdir görmüştü.

Saldırılarıyla devlet kurumlarının bilgilerini ele geçiren ve bu bilgileri halka açık bir şekilde yayınlayan Anonymous, son olarak NASA’yı hacklediklerini açıklamıştı.

Anonymous grubuna hizmet eden hackerları yakalamak için uzunca bir süredir uğraşan FBI, Anonymous‘un en önemli hackerlarından birini yakaladığını açıkladı.

FBI’n yaptığı açıklamaaya göre Anonymous‘un en önemli hackerlarından biri olan Martin Gottesfeld, son olarak katıldığı #OpJustina adı verilen operasyonda FBI‘n takibine takılarak yakalandı.

Yapılan #OpJustina adlı operasyonun videosunu YouTube‘a yükleyen hacker yerini FBI‘a belli ettirdi. Eve yaptığı baskında FBI malesef Martin Gottesfeld‘i ve eşini evde bulamadı.

Aramaları devam ettiren FBI, Martin’i bu defa Miami‘de yakaladı. Yapılan açıklamaya göre Martin, yakalandığı esnada karısıyla birlikte bir bota binip kaçmak üzereydi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Mehmet dedi ki:

  Her zaman merak ettiğim hacker grubu Anonymousdur. Ancak bu kadar ünlü ve başarılı bir grubun bu kadar amatör bir hata yapıp yakalanacağı aklımın ucundan geçmezdi..

 2. Semih dedi ki:

  Anonymous boş bir gruptur, içinde o kadar tecrübesiz ve zayıf karakterde insanlar var ki az önce siteleri hacklendi halen bir kıpırtı bile yok..

 3. Okan dedi ki:

  Anonymous grubunun yaptığı bir çok eylem aslında insanlar için oluyor. Halk’ın bilgilerini çalıp paylaşmaları grubun değil grupta ki bir üyenin suçudur. Bence bu da Anonymous hack grubunun adını kötülüyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye için yaptıkları konuşmayı da hatırlayın.

 4. cwlerde dedi ki:

  Bi ara bu Anonymous aslında biz birşeyden çaktığımız yok sadece isim yapmış bazı hacker gruplar arkasına saklandık diye bir itirafda bulunmamış mıydı? Ya bunların ben gerçtekten iyi olup olmadıklarını merak ediyorum ve inanamıyorum. Çünkü ön bilgi ile değil, hep çöken ve kapanan bir işe biz yaptık diye kondular. Yani bir nevi hazıra kondular gibi denk geldi bana bugüne kadar…