Apple, iPad Pro’yu duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde Yeni iPhone ve Apple TV‘yi kullanıcılara duyuran Apple, şimdi de yeni bir bombayı patlattı.

Apple, bu gece yeni iPhone‘larla beraber iPad Pro‘nun tanıtımını gerçekleştirdi. Daha üst düzey bir performans sunmak isteyen Apple, iPad Pro‘yu diğer tabletlerden ayırıcı olan gelişmiş özelliklerinden bahsetti.

Daha önce 9to5mac, iPad Pro‘nun 32 ve 128 GB modellerinin 799 ve 949 dolar olacağını açıklamıştı. Apple’ın açıkladığı fiyatlandırma da aynı oldu ve cihazlar ortalama 2500 ile 3000 TL arasında fiyat etiketleriyle raflarda yerini alacak.

İşte Apple’ın son bombası iPad Pro‘nun özellikleri;

ipad-pro-kalinlik-incelik

iPad Pro, Air 2’ye göre biraz kalın olacak. 6.9 mm kalınlığına sahip olan iPad Pro, iPad Air 2‘ye göre 0.8 mm daha kalın ve iPhone 6 ile aynı incelikte. Ağırlık olarak da 712 gram bir ağırlığa sahip.

ipad-pro-ekran

iPad Pro‘nun ekranı Retina olacak ve 5.6 milyon piksel ile MacBook‘un Retina ekranından daha fazla piksel barındıracak.

ipad-pro-batarya

iPad Pro‘nun 10 saate kadar batarya ömrüne sahip olacağı Apple yetkilileri tarafından belirtildi.

iPad Pro‘nun 3. jenerasyon 64-bit A9X işlemcisi olacak. A8’e göre 2 kat daha fazla bant genişliği bulunduran A9X işlemcisi, iPad Pro’nun diğer iPad’lerle karşılaştırıldığında, kullanıcılarına 2 kat daha hızlı ve iyi bir performans vermesini sağlayacak. A9X, şu an bulunan mobil işlemcilere göre %80 oranında daha hızlı ve daha iyi bir performans veriyor. Ayrıca grafik olarak ilk iPad‘ten 360 kat, işlem performansı olarak da 22 kat daha iyi olacak.

ipad-pro-islemci

Yeni iPhone’larda olması beklenen kamera düzeltilmesi iPad Pro’da uygulanmadı. Aynı iPad Air 2’de olduğu gibi iPad Pro‘da da 8 MP çözünürlüğünde arka kamera bulunacak.

iPad Pro, 32 ve 128 GB dahili hafızaya sahip olacak. Tüm modellerde Wi-Fi desteği bulunuyor ama 128 GB’lık versiyonun bir de SIM destekli sürümü olacak. Yani bir 32 GB, iki tane de 128 GB‘lık modeller olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple, iPad Pro’yu duyurdu! için yorumda bulun

    Apple, iPad Pro’yu duyurdu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple, iPad Pro’yu duyurdu! için ilk yorumu yapabilirsin.