Apple kendi mobil operatörünü kuruyor!

Teknoloji devi Apple, mobil sektörü alt-üst etmek için dev bir adım atıyor.

Apple, son zamanlarda yaptığı yeniliklerle dikkatleri oldukça üzerine çekiyor. Şimdi ise üzerinde çalıştığı projeyle, rakiplerine büyük bir fark atacak gibi görünüyor.

Önümüzdeki dönemlerde Apple, satışa sunduğu telefonlarda kendi mobil operatörünü de sunabilir. İddialara göre ise Apple uzunca bir süredir bu projenin üstünde çalışıyor. Gerçekleşecek projede Apple, sunacağı mobil operatörü mobil sanal şebeke olarak sunacak.

apple-kendi-mobil-operator-sistemini-test-etmeye-basladi-1

 

Normal mobil operatörlerden çok daha avantajlı olan bu projede, diğer mobil operatörlerden farklı olarak işini internet kullanarak yapıyor. Düşündüğümüzde Turkcell, Vodafone, Avea gibi çalışıyor yani bir nevi altyapı. Bu sanal operatörlerin oluşması için de ana bir mobil operatör gerekli. Sanal operatörler aynı zamanda birden fazla mobil operatörle anlaşarak çalışabiliyor.

Apple projesini bu şekilde çalıştıracak. Bu sistemle beraber kablosuz ağlarda faaliyet göstermek için ana operatör olarak AT&T ve Sprint gibi firmalarla temas halinde.

İddialara göre ise Apple, bu projesini Amerika’da bir süredir test halinde deniyor.

Bakalım Apple kendi mobil operatörünü ne zaman buralara getirecek 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. apple-kendi-mobil-operator-sistemini-test-etmeye-basladi-1 Apple kendi mobil operatörünü kuruyor! için yorumda bulun

    Apple kendi mobil operatörünü kuruyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple kendi mobil operatörünü kuruyor! için ilk yorumu yapabilirsin.