Apple’dan TV Uygulaması!

Teknolojik gelişimler ile birlikte akıllı televizyon teknolojisi de son yıllarda oldukça fazla dikkat edilenler arasında. Elbette ki akıllı televizyon teknolojisi üreticileri pek çok farklı bünyesinde yer alırken, birbirinden farklı teknik özellikler ile ürünler kullanıcılarına sunulmaktadır. Her ne kadar bunlar arasında Apple ürünlerini görebilmek mümkün olmasa da, TV ürünlerinden başka olarak geliştirdikleri bir uygulama ile kullanıcıların yüzünü güldürüyor. Yine güncel teknoloji haberleri içerisinde oldukça fazla ilginizi çekecek olan yeni TV uygulaması, daha eğlenceli ve kolay kullanım imkânını tüketicilere sunmaktadır.

  • İçerikleri bir arada toplayacak

Bahsedilen yeni Apple TV uygulamasında en çok öne çıkan özellikler arasında, yine üretici firmanın tanıtımlarında sık sık kullanmakta olduğu unifed ibaresi, tüm içerikleri bir arada toplamak için kullanıcılarına destek veriyor. Bu uygulamanın kullanılması durumunda, artık satın alınan filmlerden tutun da abone olunan servisler gibi tüm imkânları, kablolu yayınları bir arada tutmaya imkân sağlıyor. Bu uygulama ile birlikte içerikleri tek bir bölgeden görüntüleyebilmek mümkün olacak.

  • Şifreli uygulama

Bu uygulamayı kullanabilmek için, sahip olunan uygulama ile birlikte elbette ki Apple tarafından kullanıcısına sunulacak olan ID ve şifre kullanılacaktır. Böylelikle de tamamen kişiselleştirilen uygulama sizlerin istediğiniz program ve filmlere göre de önerilerde bulunabilecektir. Eğer ki çok fazla sayı da servis sağlayıcısına üyelik bulunuyorsa, bu durumda da bunların her birini bir arada toplayarak, tek ID ve şifre ile kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Bu uygulama ise iPhone ve iPad ürünlerinde kullanılması düşünülüyor. Uygulamanın ise kısaca sürede çok fazla rağbet göreceğini belirten kişiler, hayatınızı daha iyi bir hale getirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

  • Sesli komutlar vermek mümkün

Sesli komutlara yanıt veren ve sizleri cihazınızın uygulamalarını kullanmanızı kolaylaştıran Siri, Yine yeni TV uygulaması ile birlikte uyarlanıyor. Böylelikle sesli komutlar ile uygulamayı kullanabilmek mümkündür. Örnek olarak, izlemek istediğiniz bir uygulamayı, Siri adı verilen yönlendirici uygulamaya söylediğinizde sizleri istediğiniz uygulamaya yönlendirmektedir. Böylelikle kanal arama derdi de ortadan kaldırılırken, güncel teknoloji haberleri arasında bu uygulama tercih edilecek gibi görünüyor. Bunun yanı sıra da yine oldukça fazla tercih edilen Minecraft ve diğer 2000 oyun için de geliştirilmeler yapıldığı açıklamalar arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. guncel-teknoloji-haberleri-apple Apple’dan TV Uygulaması! için yorumda bulun

    Apple’dan TV Uygulaması! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple’dan TV Uygulaması! için ilk yorumu yapabilirsin.