Arabistanlı 15 Yaşındaki Kızdan Başörtülü Emoji Teklifi!

Suudi Arabistan uyruklu 15 yaşındaki Rayuf Alhumedi adlı kız, başlattığı bir kampanyada dünyasal emojiler arasına başörtülü emojilerin de yer almasını istedi.

Sosyal medya, mesajlaşma programları ve SMS sistemlerinde son iki yıldır sıkça kullanılan emojiler, gittikçe popülerliğini ve çeşitliliğini arttırıyor.

basortulu-emojiAlmanya’da yaşayan 15 yaşındaki Rayuf Alhumedi adlı kız çocuğu, başörtülü emojilerin de emoji dünyasına katılması için emojileri geliştiren sivil toplum örgütü Unicode Consortium‘a başvuruda bulundu.

Emoji tasarımlarına göz atan Rayuf Alhumedi, emojiler arasında göremediği başörtülü emojiler için istek teklifini Unicode Consortium‘a gönderdi. Fikri değerlendiren bir Unicode çalışanı da Rayuf’a yardımcı oldu.

Şimdi ise Rayuf Alhumedi ve destekçileri, emoji teklifinin onaylanmasını bekliyor. Eğer başörtülü emoji teklifi onaylanırsa, 2017 yılından itibaren sosyal medyada ve mobil klavyelerimizde başörtülü emojisini görebileceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. basortulu-emojiler Arabistanlı 15 Yaşındaki Kızdan Başörtülü Emoji Teklifi! için yorumda bulun

    Arabistanlı 15 Yaşındaki Kızdan Başörtülü Emoji Teklifi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Arabistanlı 15 Yaşındaki Kızdan Başörtülü Emoji Teklifi! için ilk yorumu yapabilirsin.