Artık iPhone’lar ile ATM’den para çekilebilecek!

Geçtiğimiz günlerde Apple‘ın sunmuş olduğu Apple Pay‘e gelecek bir güncelleme sayesinde, iPhone ile ATM’den para çekme özelliği geliyor!

Ülkemizde internetten alışverişin popülerleşmesiyle artış gösteren mobil ödeme sistemlerinin Apple tarafından geliştirilmiş hali olan Apple Pay, her ne kadar ülkemizde kullanılmıyor olsa da ödeme için oldukça kolay bir sistem.

Kredi veya banka kartı taşımadan direk cep telefonunuzdan ödeme yapmanıza olanak sağlayan Apple Pay uygulamasına yepyeni bir özellik geliyor.

 

Yeni güncellemeyle gelmesi beklenen Apple Pay uygulamasıyla artık banka veya kredi kartına ihtiyaç duymadan ATM‘lerden para çekilebilecek.

İlk olarak Bank of America ile ortaklaşa olması beklenilen durumda ATM‘lere de yenilik gelmesi ve NFC destekli hali alması gerekmekte. Bu işlem de biraz sürecektir, fakat birkaç yıl içinde Amerika’da rahat bir şekilde kullanılması öngörülen durum ülkemize gelmesi biraz daha geç olacak..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. salih dedi ki:

  Uzun zamandır zaten iphone’nin bu özelliği vardı. Teknolojini olduğu dönemlerde kredi kartı kullanmak yerinde Apple Pay uygulaması olması daha güzel. Umarım kısa sürede ülkemizde de kullanılır.

 2. burhanozdes dedi ki:

  aslında nfc özelliğiyle zamanında birçok android telefonda bu özellik mevcuttu. bu özelliği biraz daha makyajlayarak insanlara sunmanın ne alemi var. Olabildiğince bol özellik olabildiğince az şarj demek kullanılabilir özellikler sunun insanlara artık.

 3. Murat dedi ki:

  Aaa bu özellik çok güzel olmuş çoğu zaman yanımda kart yoksa işcep gibi bir banka uygulamasına girip para transferi ile uğraşıyordum şimdi direk her türlü mağazada veya alışverişte telefonumuzu tutarak ödeme yapabileceğiz demek, teknoloji gelişiyor..

 4. meral dedi ki:

  bu çok güzel bir şey teknoloji artık çok kolay şekilde cebimizde kolay şekilde para çekebilmek çok iyi şey olsa gerek bu haber için tşk ederiz