Battlefield 1, Türkiye’de yasaklanıyor mu?

Çıktığı günden itibaren olumlu ve olumsuz birçok yorum alan Battlefield 1, hakkında bazı iddialar ortaya atıldı. Battlefield 1 Türkiye’de yasaklanacak mı?

Hem grafik kalitesi hem de senaryosuyla hemen hemen herkesin beğenisini toplayan Battlefield 1‘in senaryo modunda bildiğimiz gibi Çanakkale cephesi de yer alıyor. Oyun senaryosu gereğince Anzak askeri olarak Çanakkale’de haberci görevi yapıyoruz ve bolca Osmanlı Devleti askeri öldürmek zorunda kalıyoruz.

Aynı zamanda oyunda Arabistanlı Lawrence’ın oyunda yer alması, Osmanlı’nın gaddar gösterilmesi ve tarihten ayrı olarak teknolojiye uzak bir devlet olarak tanıtılması da tepkilere neden oldu.

Ülkemizdeki iddialara göre de Battlefield 1’in Türkleri ve Osmanlı’yı kötülediği gerekçesiyle, oyun ilgili makamlara bildirilecek.

battlefield-1-yasaklaniyor-mu

Battlefield 1, Çanakkale Savaşı

BATTLEFIELD 1 TÜRKİYE’DE YASAKLANDI MI?

Emekli Binbaşı Barış Dedebağ, Battlefield 1 hakkında yaptığı açıklamada “Çanakkalede bizim 57. Alay’ımız var bütün askerlerin şehit düştüğü. Günümüzde de bu tür psikolojik oyunlarla savaşacak gönüllü alaylarımız vardır.” ifadelerinde bulundu.

Ortada yasaklanma anlamında bir haber yok fakat Battlefield 1 oyununa dair tüm detayların yer aldığı bir rapor Cumhuriyet savcısı tarafından ilgili Bakanlığa iletilecek.

Eğer olur da bu rapor incelendikten sonra Bakanlık, Battlefield 1 oyununun bu tarz hakaretleri içerdiğine karar verirse, Battlefield 1 Türkiye’de yasaklandı haberini görebiliriz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. battlefield-1-yasaklandi-mi Battlefield 1, Türkiye’de yasaklanıyor mu? için yorumda bulun

    Battlefield 1, Türkiye’de yasaklanıyor mu? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Battlefield 1, Türkiye’de yasaklanıyor mu? için ilk yorumu yapabilirsin.