Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri

DICE ve ElektronicArts iş birliği ile geliştirilen ve EA tarafından piyasaya çıkarılan Battlefield 4, PC ve oyun konsolları için tercih edilebilir olması ile ön plana çıkıyor. FPS temalı bir aksiyon oyunu olarak serinin ilk oyunundan beri çok sayıda oyun severin kalbini çalmayı başaran oyun, Frostbite 3 teknolojisi ile yeni nesil oyunlar arasında farkını ortaya koyacak şekilde geliştirildi. Pek çok oyun sever için özel serilerden birisi olan Battlefield’in dördüncü oyunu, grafikleri ve görsel efektlerinin şıklığı ile dikkat çekiyor.

Oynanabilirliğinin yanı sıra sürükleyiciliği ile de kullanıcılarından tam not alan oyun, tek oyunculu ya da çok oyunculu olacak şekilde tercih edilebiliyor. Müthiş bir açılış ile başlayan oyun, devamında da senaryosu ve senaryoya paralel olarak ilerleyen savaş sahneleri ile bir FPS oyunundan bekleneni fazlasıyla veriyor. Işıklandırmaları açısından oyun eleştirmenlerinden tam not alan Battlefield 4, grafik konusundaki başarısını seste de gösteriyor ve adeta gerçek dünyadaymış gibi hissettiren ses efektleri ile takdir kazanıyor. Çok oyunculu oyunlar arasında lag probleminin çok nadir olması ile Battlefield 4’ün tercih edilebilecek ideal oyun seçeneklerinden birisi olduğu da söylenebiliyor.

DirectX seviyesinin 9.0c olması, ekran kartını DirectX uyumsuzluğu nedeni ile yenilemek istemeyen oyun severlerin büyük beğenisini topluyor. Bunun dışında geri kalan Battlefield 4 minimum sistem gereksinimlerine ise aşağıdan ulaşabilmek mümkün.

Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista (Service Pack 1) 32-bitişletim sistemi
İşlemci: AMD Athlon X2 2.8 ghz veya Intel Core 2 Duo 2.4 ghz işlemci
Bellek: 4 GB RAM
Sabit Disk: 30 GB
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 3870 veya NvidiaGeForce 8800 GT
Ekran Kartı Hafızası: 512 MB
Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit işletim sistemi
İşlemci: AMD 6 çekirdekli işlemci veya Intel 4 çekirdekli işlemci
Bellek: 8 GB
Sabit Disk: 30 GB
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7870 veya NvidiaGeForce GTX 660
Ekran Kartı Hafızası: 3GB
Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri için yorumda bulun

    Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri için ilk yorumu yapabilirsin.