Börteçine Siber Tim, Rus Haberleşme Bakanı’nı hackledi!

Türk hackerların Rusya‘ya saldırıları hız kesmeden devam ederken, ses getirecek bir hack haberi de Börteçine Siber Tim‘den geldi. Börteçine Siber Tim, Rus Haberleşme Bakanı’nın Instagram hesabını hackledi.

AnonymousRusyaTürkiye arasında devam eden siber savaş son günlerde iyice alevlendi. Ayyıldız Tim, İlleg4lizm, Cyber Warrior Akıncılar gibi birçok Türk hacker grupları gelen saldırılara misilleme olarak yaptıkları saldırılarla ses getirdi.

Bugün gelen bir haber de hem bizi gururlandırdı, hem de dünya basınında ses getirdi. Börteçine Siber Tim adlı diğer bir Türk hacker grubu, Rus Haberleşme ve Kitle İletişim Bakanı olan Nikolay Nikiforov‘un resmi Instagram hesabını hackledi.

rus-bakan-hack

Hesabı ele geçiren Türk hackerlar, hesapta Türk Bayrakları, Mehmetçik Fotoğrafları, Mustafa Kemal Atatürk, Rus uçağının vurulma anı ve Solo Türk gibi birçok paylaşım yaptı.

Yapılan bu saldırı sonucunda Rus bakanın hesabında bu tarz fotoğraflar paylaşılması sonucu hacklenme haberi hızlıca dünya basınına yayıldı. Öte yandan Börteçine Siber Tim, ele geçirdikleri hesabın hakkında kısmına “Biz Turancı Hackerlarız, Biz Türküz!” ifadelerine yer verdi.

bortecine-siber-tim-hack

Saldırıdan uzunca bir süre sonra da Rus bakan Nikolay Nikiforov‘un Instagram hesabı yeniden geri alındı ve yapılan paylaşımlar kaldırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. bortecine-siber-tim Börteçine Siber Tim, Rus Haberleşme Bakanı’nı hackledi! için yorumda bulun

    Börteçine Siber Tim, Rus Haberleşme Bakanı’nı hackledi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Börteçine Siber Tim, Rus Haberleşme Bakanı’nı hackledi! için ilk yorumu yapabilirsin.