Bu mağazada çalışan birisi yok!

İsveç’teki bu mağazaya gelen müşterileri kimse karşılamıyor ve müşteriler sadece akıllı telefonlarını kullanarak rahatlıkla alışveriş yapabiliyor.

Günümüzde birçok mağazada “hızlı kasa” adı verilen ve kasiyerlerin olmadığı kasalar kullanılıyor ve müşteri hem ürünlerinin ödemesini yapıp para üstünü alıyor, hem de aldığı ürünleri poşetleyip çıkıp gidiyor.

Fakat bahsedeceğimiz bu mağaza ise şimdiye kadar gördüklerimizin biraz üstünde. İsveç’li IT uzmanı Robert Illijason‘un açtığı bu mağazada alışveriş yapmanız için gerekli olan tek şey akıllı telefon ve mağazanın kendi mobil uygulaması.

Bu mağazada çalışan birisi yok!

Geliştirdiği mobil uygulamayla mağazanın çalışma şeklini de ona göre ayarlayan Robert Illijason‘un açtığı bu mağaza resmen kendi kendini işletiyor. Mağazaya girmek isteyen kullanıcılar akıllı telefonlarına indirdikleri uygulama ile giriş yapabiliyor ve satın alacakları ürünü yine uygulama üzerinden okutarak ödeme gerçekleştirebiliyor.

Aşırı derecede insan gücüne gerek olmayan bu mağazalarda 2 aydır herhangi bir problem oluşmadı. Sadece stokların yenilenmesi için mağazadaki ürünlerin yerleşimini yapan Robert Illijason, mağaza fikriyle adeta bir devrim yaratmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu mağazada çalışan birisi yok! için yorumda bulun

    Bu mağazada çalışan birisi yok! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bu mağazada çalışan birisi yok! için ilk yorumu yapabilirsin.