Canlı yayın uygulaması YouNow Türkiye’de erişime engellendi!

Ülkemizde ünlü kişilerin bile yoğun olarak kullanıp yayın yaptığı Periscope benzeri uygulama olan YouNow Türkiye’de erişime engellendi. YouNow neden yasaklandı?

Periscope’un rant kaybetmesiyle çıkış yakalayan ve ünlüler tarafından da aktif olarak kullanılan YouNow, Türkiye’de erişime engellendi.

Trabzon 1.Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen karar ile erişim engeli atılan YouNow’ın neden yasaklandığı hakkında bir bilgi yok ama kesin olmayan bir bilgiye göre yayıncıların vergi vermeden kazanç sağlaması uygulamanın kapatılma nedeni olarak görünüyor.

  • Bir diğer iddia ise uygulamada canlı yayın yaparken devlet büyüklerine hakaret veya terör propagandası yapmak da yasaklamanın sebebi olabilir. Ama bu iddiayı çürüyor çünkü YouNow’ın Türkiye’de bir denetleme kurumu var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. canli-yayin-uygulamasi-younow-turkiyede-erisime-engellendi Canlı yayın uygulaması YouNow Türkiye’de erişime engellendi! için yorumda bulun

    Canlı yayın uygulaması YouNow Türkiye’de erişime engellendi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Canlı yayın uygulaması YouNow Türkiye’de erişime engellendi! için ilk yorumu yapabilirsin.