Chrome, artık daha hızlı olacak!

Birçok internet kullanıcısı tarafından tercih edilen fakat çok fazla RAM kullandığı için pek de sevilmeyen Google Chrome, artık daha hızlı olacak.

Google, Chrome’u hızlandırma konusunda yeni bir algoritma geliştirdi. Bu sayede artık web sayfaları daha iyi optimize edilecek ve sayfalar %25 daha hızlı açılacak.

google-chrome-hizlandirma

Eski Zopfli algoritmasının yerini alacak olan Brotli sayesinde basitçe hiçbir kayıp olmadan LZ77 algoritmasını, Huffman kodlamasını ve ikinci derece kaynak modellemeyi kullanan yeni sistem, daha iyi sıkıştırılma şansı tanıyacak. Böylece de sayfalar daha hızlı yanıt verecek.

Öte yandan bu yeni sistem sadece masaüstü platformlarda değil mobil platformlarda da hızlanma sağlayacak. Açık kaynak, MIT lisanslı algoritma, sayfadaki HTML, CSS ve JavaScript‘i yüzde 25‘e kadar sıkıştırabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. serkan dedi ki:

    Chrome diğer web tarayıcılarına göre daha hızlı ve daha gelişmiş özelliklere sahip web tarayıcısıdır. Google’nin yazılımsal olarakta kendini kanıtlayan bir firma oldu. Chromenin tek eksiği benim açıdan çok fazla güvenlik zaafiyatı olması. Her java yada popta bilgisayar virüs ekliyor. Bunu ben eklentilerle giderebiliyorum ama yinede virüs giriyor.

  2. yusuf dedi ki:

    Chrome zaten diğer programlardan daha hızlı. Yanlız anasayfaya çok fazla virüs giriyor. Bunu bir engelleyebilirlerse çok güzel olacak. En çok kullandığım Web tarayıcısıdır. Windows 10’da daha hızlı kullanabiliyorum.