Cortana da Siri Gibi Tacize Uğruyor!

Microsoft‘un sesli asistanı Cortana, tıpkı Apple‘ın asistanı Siri gibi tacize maruz kalıyor. Microsoft, Cortana‘ya binlerce seks sorusu sorulduğunu açıkladı.

Anlaşılan cinsel tacize sadece insanlar maruz kalmıyor. İş o kadar büyümüş ki artık insanlar sesli asistanlara bile cinsel sorular soruyor.

Sesli asistanların çoğunun bayan sesi kullanması bu durumu teşvikler durumda. Apple’ın Siri’siAmazon’un Alexa’sı da bu şekilde cinsel tacize uğrayan sesli asistanlar arasında.

Son olarak bu listeye Microsoft‘un sesli asistanı Cortana eklendi. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre binlerce kullanıcı Cortana‘ya sürekli cinsel sorular soruyor.

Bunu engellemek için çalışmalar yürüten Microsoft, yapay zekayı biraz daha geliştirerek cinsel sorulara karşı sert cevaplar vermesini sağladı. Cortana‘ya sorulan bir cinsel soru, Cortana’yı sinirlendiriyor ve size oldukça sert bir cevap vererek taviz vermiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BatuHan dedi ki:

    Siri ve Cortana kendi yapay zekaları ile gerçekten insanın ağzını açıkta bırakıyor.garip sorulara vereceği muhtemel cevapları duymak içinde insanlar kendilerini baya bi aşmş anlaşılan 😀