CS:GO’ya gelen 1.6GB’lık güncelleme ile Türk harita geldi!

Dünya genelinde ve ülkemizde çılgınlar gibi oynanan Counter Strike: Global Offensive oyununa gelen 1.6GB’lık güncelleme ile Türk haritası eklendi!

Oyun dünyasının en popüler FPS oyunlarından olan Counter Strike: Global Offensive oyununa bugün gelen 1.6GB‘lık bir güncelleme, oyunda köklü yeniliklere sebep verdi.

Gelen bu büyük güncellemeyle oyuna 7 yeni harita, Wildfire adlı operasyon bileti, yeni kasa ve yeni skinler ve ayrıca Counter Strike‘nin köklü haritalarından olan de_nuke haritası da oyuna eklendi.

Güncellemenin en çok göze çarpan detayı ise Mikla adı verilen ve Türk sokakları, Türk dükkanlarının olduğu haritanın gelmesi.

Wildfire operasyonuna eklenen Mikla haritasında Türk kebapçıları ve Türk marketleri göze çarpıyor. Aynı zamanda duvarda Türkçe yazılar, Atatürk resmi ve Türkçe duvar resimleri bulunuyor. Fakat haritadaki Atatürk resmi ve Türkçe yazılar saçma sapan görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ahmet Başak dedi ki:

  Açık söylemek gerekirse CS GO uzun süredir oynuyordum ve bu saçmalığı gördükten sonra daha bir dakika oynamam Atatürk’e saygısızlık etmekte neymiş.

 2. Sabri dedi ki:

  Çok güzel bir harita olmuş ben beğendim 🙂 Adeta kendimi buldum oyunda her şey daha da gerçekçi gelmeye başladı. CS:Go’nun da ayrı bir lezzeti var ayrıca…

 3. Halil dedi ki:

  Woow çok güzel olmuş ya görseller beni çok etkiledi. Sıkı bir cs hayranıyım hemen güncellemeyi yapıp Türkiye haritasını test edeceğim.

 4. Yusuf dedi ki:

  Birçok cs haritası ülke kimliğini de yansıtıyor. Örneğin cs_italy bu atmosferi veriyordu. Bu mapı hazırlayanlar saygısız bir biçimde çalışmışlar, nasıl onay aldı açıkçası tam anlayamadım