Doom’a 22 yıl sonra yeni bir harita geldi!

FPS oyunlarının atası olan Doom oyununa 22 yıldır hiç güncelleme gelmemişti. Bugün geliştiriciler yaptığı açıklamada oyuna yeni bir harita üretildiğini duyurdu.

Yayınlanmasının ardından dünya çapında ses getiren Doom oyunu, ilk çıktığı günden beri başarılarını arttırarak devam etmişti. Fakat bugüne kadar oyuna hiçbir güncelleme veya bir yenilik gelmedi.

Oyunun yapım ekibinde bulunan geliştiricilerden biri olan John Romero, 22 senedir hiçbir yenilik gelmeyen Doom oyununa yeni bir harita üretildiğini duyurdu.

doom-new-map-2016

22 yıldır sadece resmi olmayan yani Doom hayranları tarafından yapılan haritalar ve eklentiler oynanmıştı. John Romero ise bu işe el atarak Doom oyununa 22 yıl sonra resmi bir harita yaptığını duyurdu. Yapılan bu yeni harita John Romero‘nun internet sitesinden yayınlandı.

doom-new-map

John Romero geliştirdiği bu yeni haritaya E1M8 adını verdi. Aynı zamanda yapılan açıklamada haritanın tek kişiyle ve çoklu olarak oynanabildiği bildirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. doom-2016 Doom’a 22 yıl sonra yeni bir harita geldi! için yorumda bulun

    Doom’a 22 yıl sonra yeni bir harita geldi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doom’a 22 yıl sonra yeni bir harita geldi! için ilk yorumu yapabilirsin.