Dünya Genelinde Büyük Bir Siber Savaş Başladı!

Son 3 saattir ülkemizde erişimde problem yaşadığımız Twitter, Spotify, PayPal gibi sitelere neden erişemediğimiz belli oldu: DDoS saldırısı ve siber savaş.

Politik olaylar, ırkçılık, aşırı milliyetçilik ve din ayrımcılığı gibi etmenlerden doğan fikir uyuşmazlıkları gerçek hayatta kalmıyor, siber aleme de sıçrıyor. Bunun en büyük örneğini şu saatlerde görebiliyoruz.

3-4 saattir ülkemizde de erişimde problem yaşadığımız Twitter, Spotify, Reddit, PayPal, NetFlix, SoundCloud ve Zoho gibi büyük siteler şuan büyük bir saldırı altında.

DDoS olarak bilinen sunucuyu zor durumda bırakarak, çok kısa süre içinde aşırı trafik gönderme işlemiyle sunucuyu çökerten hackerlar, şuan bütün sitelere bu işlemi uyguluyor.

Konuyla ilgili saldırı alan bu sitelerden bir açıklama olmasa da internetin yavaşlığından bu durumun ne kadar ciddi olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Aşağıdaki görselde ülkeler arasındaki siber savaşın şiddetini ve bu savaşın oldukça çekişmeli geçtiğini rahatlıkla görebiliriz.

ddos-saldirisi-twitter-coktu

Ülkeler arası siber savaşın görüntüsü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ddos-saldirisi-siber-savas Dünya Genelinde Büyük Bir Siber Savaş Başladı! için yorumda bulun

    Dünya Genelinde Büyük Bir Siber Savaş Başladı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünya Genelinde Büyük Bir Siber Savaş Başladı! için ilk yorumu yapabilirsin.