Dünya genelinde Skype’a erişim yok!

Messenger’in kapanmasından sonra internet haberleşmesini büyük ölçüde elinde bulunduran Skype‘a, bugün yaşanan bir teknik problem nedeniyle erişilemiyor.

Firmaların ve milyonlarca kullanıcıların sürekli aktif olarak kullandığı ve e-ticaret’in hızlı bir şekilde işlediği mesajlaşma servisi Skype, bugün saatlerdir yaşanan teknik bir arızadan dolayı kullanılamıyor.

skype-erisim-yok

Halkımız arasında “Skype Türkiye’de engellendi” gibi söylemler yayılsa da sorun şuan sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde.

Sorunun kaynağı net olarak bilinmese de tahmini olarak Microsoft’un Skype üzerinde yaptığı yenilik ve sunucu iyileştirme çalışmaları bu soruna neden oldu.

Skype yönetiminden bu sorunla alakalı kullanıcılarına, resmi Twitter hesabı üzerinden şöyle bir duyuru gerçekleştirildi;

Sorunun çözümü şu anda yok ama alternatif olarak web.skype.com adresine bağlanıp oradan giriş yaparak Skype‘ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Chrome eklentisini indirerek de sesli ve görüntülü görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. skype-dunya-genelinde-erisilemiyor Dünya genelinde Skype’a erişim yok! için yorumda bulun

    Dünya genelinde Skype’a erişim yok! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünya genelinde Skype’a erişim yok! için ilk yorumu yapabilirsin.