Dünyanın en küçük Windows 10 bilgisayarı: Asus VivoStick!

Teknoloji ve donanım devlerinden ASUS, IFA 2015 kapsamında birbirinden farklı ve şaşırtıcı ürünlerini tanıtmaya devam ediyor.

IFA 2015‘te birçok firma ileri teknoloji ürünleri tanıtmaya devam ediyor. ASUS ise karşımıza dünyanın en küçük Windows 10 bilgisayarı olan Asus VivoStick ile çıktı.

asus-vivostick-cubuk-bilgisayar-ozellikleri-tanitim

Gittikçe küçülen ve ceplerimize kadar giren bilgisayarlar artık çubuk olarak üretilebilecek. Windows 10 işletim sistemi yüklü olan ve sadece 70 gram ağırlığında olan Asus VivoStick teknolojide yeni bir devir açıyor. 138 x 15 x 14 mm boyutunda ve bir USB Flash Bellek ile neredeyse aynı görünüme sahip.

HDMI çıkışı sayesinde ekrana bağlayabileceğiniz VivoStick sayesinde orta durumda bir bilgisayara sahip olabilirsiniz. Cihazda Intel’in Cherry Trail platformu kullanılıyor ve 14mm fabrikasyon süresi bulunuyor.

asus-vivostick-cubuk-bilgisayar-ozellikleri-tanitim-2

4 çekirdekli Atom x5 ve x7 olarak adlandırılan Z8xxx serisi işlemcileri barındıracak mini bilgisayar, 2 GB RAM, 32 GB dahili depolama ve microSD kart, WiFi, mikrofon girişi, hoparlör, USB 3.0 ve microUSB portlarını bünyesinde bulundurmakta.

Bluetooth 4.0 ve 802.11b/g/n bağlantıları bulunduran Asus VivoStick, yurt dışında 129 dolar gibi bir fiyata sahip olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. asus-vivostick-cubuk-bilgisayar Dünyanın en küçük Windows 10 bilgisayarı: Asus VivoStick! için yorumda bulun

    Dünyanın en küçük Windows 10 bilgisayarı: Asus VivoStick! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünyanın en küçük Windows 10 bilgisayarı: Asus VivoStick! için ilk yorumu yapabilirsin.