Dünyanın ilk kafa nakli gerçekleşecek!

Tıp tarihine çağ atlatacak derecede bir operasyon yakında gerçekleşecek.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte doğru orantılı olarak tıp da gelişiyor. Böylece de insanları hayrete düşerecek operasyonlar başarıyla sonuçlanıyor. Önceki dönemlerde imkansız olarak görülen operasyonlar artık sıradan bir ameliyat gibi görünüyor.

Şimdiye kadar ülkemizde duyduğumuz yüz nakli, kol nakli ve bacak nakli gibi büyük operasyonlar başarıyla sonuçlanmıştı. Bugün bir gelişme ise bunların bir adım önüne geçecek gibi; kafa nakli..

dunyanin-ilk-kafa-nakli-2

Geçtiğimiz dönemlerde cerrah Sergio Canavera, bir insan kafasının başka bir insana nakil yapılabileceğini söylemişti ve kafa nakli için gönüllü olarak da vücudundaki kasların büyük bir kısmını kullanamayan Rus bilgisayar mühendisi Valeri Spiridonov başvurmuştu.

Konuyla ilgili ise Çinli cerrah Ren Xiaoping, dünyanın ilk kafa nakil operasyonu için ABD hükümetinden izin çıktığını ve ameliyat için hazırlıklara başlandığını bildirdi.

Ameliyat tarihi şu an için Aralık 2017 olarak belirlendi. Tahmini olarak ameliyata 150 doktorun katılması bekleniyor. Süre olarak ise 36 saat sürmesi beklenen operasyonun ücreti ise 7 milyon sterlin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. dunyanin-ilk-kafa-nakli Dünyanın ilk kafa nakli gerçekleşecek! için yorumda bulun

    Dünyanın ilk kafa nakli gerçekleşecek! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünyanın ilk kafa nakli gerçekleşecek! için ilk yorumu yapabilirsin.