Facebook, Ankara patlaması için “Güvendeyim” özelliğini açtı

Bilindiği üzere Facebook, toplumsal olaylara karşı “Güvendeyim” özelliğini aktif ediyor. Bu özellik şuan Ankara patlaması için aktif durumda..

Akşam saatlerinde başkent Ankara‘da meydana gelen bombalı saldırı, ne yazık ki 28 vatandaşımız hayatını kaybetmesine ve 60’ın üzerinde vatandaşın yaralanmasına neden olmuştu.

Facebook ise Ankara‘da yaşayan vatandaşların can güvenliğini bildirebilmeleri için Safety Check özelliğini Ankara için aktifleştirdi. Ankara‘da yaşayan kullanıcılar Facebook‘a girdiğinde Güvenlik Kontrolü ile karşılaşıyor.

Güvende olan kullanıcılar “Güvendeyim” butonunu işaretlediğinde arkadaşlarına güvende olduğuna dair bildirim gidiyor ve bu şekilde can güvenliğinin yerinde olduğunu bildiriyor.

Bu özellik en son Paris’teki terör saldırısında da aktifleştirilmiş ve insanlar Facebook üzerinden arkadaşlarına güvende olduğunu bildirebilmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. fatih dedi ki:

    25 tane vatandaşımız şehit düşmüş Facebook biraz daha hit alayım diye yeni bir özellik eklemiş. Bence çok gereksiz bir özellik. Bu olaylara artık dur demesi gerekirken yok vatandaşların ben güvendeyim özelliği ekleniyor. Yazık bize…

  2. cwlerde dedi ki:

    saçma bir uygulama bana göre. Dünya devi facebook Türkiye’yi gale aldığı için belki beğenilebilir ama güvende olduğunu bildirenler veya bizler hangimiz gerçekten güvendeyiz ki? Ülkemizde kim güvende… Allah vermesin her an her yerde biri pimi çekip sağı solu patlatabilir. Allah Türkiye olarak hepimizin güvende olduğu günleri tez zamanda getirmeyi nasip etsin…