Facebook çalışanları hacklendi!

Tüm hackerların rüyası olan Facebook’u hacklemek gerçek oldu. Tayvanlı hacker Orange Tsai Facebook veritabanına ulaşarak Facebook çalışanlarını hackledi.

Facebook hesabı hacklemek günümüz internet aleminin en gözde konularından biri. Popülerliği kadar zorluğu da mevcut çünkü süper teknoloji ve yazılımlar ile korunan Facebook’u hacklemek neredeyse imkansız gibi birşey.

Fakat imkansıza yakın olan ve hiç şans tanınmayan Facebook’u hacklemek, bir Tayvanlı güvenlik araştırmacısı olan Orange Tsai tarafından başarıldı.

facebook-calisanlari-hacklendi2

Facebook’u hacklemek.

files.fb.com sitesinde bulunan dosya yükleme uygulamasında büyük bir açık tespit eden Orange Tsai, açığı kullanarak bu açık üzerinden Facebook sunucularına erişmeyi başardı.

  • Öte yandan Orange Tsai aynı zamanda 3 tane XSS açığı, 2 tane uzaktan kod çalıştırılmasını sağlayan güvenlik açığı ve 2 adet de yetki değiştirmeye müsaade eden açıklar da tespit etti.

Ana sunucuya ulaşamamış olsa da, Orange Tsai yapmış olduğu bu sızıntı ile Facebook çalışanlarını hacklemiş oldu ve bilgilerini ele geçirdi.

Facebook’tan ise konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. facebook-calisanlari-hacklendi Facebook çalışanları hacklendi! için yorumda bulun

    Facebook çalışanları hacklendi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook çalışanları hacklendi! için ilk yorumu yapabilirsin.