Facebook, “Güvendeyim” özelliğini Ankara patlaması için açtı

Toplumsal olayların oluştuğu bölgede yaşayan insanların güvenlik durumunu belirtmek için kullanılan FacebookGüvendeyim” bu defa Ankara patlaması için açıldı.

Akşam saatlerinde ne yazık ki ülkemizin başkenti Ankara’da meydana gelen bombalı terör saldırısında birçok vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştı.

Sosyal medya devi Facebook da insanların Ankara’daki yakınlarına ulaşmaları için ve güvende olup olmadıklarını Facebook’tan öğrenmeleri için “Güvendeyim” (Safety Check) özelliğini devreye soktu.

facebook-guvendeyim-ozelligini-ankara-patlamasi-icin-acti

  • Ankara’da yaşayan kullanıcılar Facebook’a girdiklerinde bir sekme içerisinde “Güvende Olduğunu Bildir” seçeneğini görüyorlar ve “Güvendeyim” seçeneğini işaretlediklerinde, arkadaş listesindeki kişilere güvende olduğuna dair bir bildirim gidiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. facebook-guvendeyim-ozelligini-ankara-patlamasi-icin-acti2 Facebook, “Güvendeyim” özelliğini Ankara patlaması için açtı için yorumda bulun

    Facebook, “Güvendeyim” özelliğini Ankara patlaması için açtı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook, “Güvendeyim” özelliğini Ankara patlaması için açtı için ilk yorumu yapabilirsin.