Facebook güvenlik açığı bildirenlere ödül veriyor mu?

Facebook bir süre önce sistemdeki güvenlik açıklarını bulup bildiren kişilere ödeme yapacağını bizlere duyurmuştu. Bu bildiriyi duyan kullanıcılar Facebook üzerinde açık aramaya, bulduklarını bildirmeye başlamıştı. Fakat birkaç kişiye ve son haberlere göre açıkları bildiren kişilere ödeme yapmadığını şikayeti bildirip ödeme alamayan kişiler kamuoyuna duyurdu. Son haberlere göre Facebook bazı kullanıcılara ödeme yapmadı.

facebook-guvenlik-acigi-odul-odeme

Facebook’un ödeme için geri dönüt yapmadığını bazı arkadaşlar maille bana bildirdi. Fakat bir yandan Facebook’a açık bildirim yaparak ödeme alan arkadaşlarımızda mevcut. Ve yakın bir arkadaşımın açığı yakalayıp bildirdiği gibi ödeme aldığını öğrendim.

En son bir haber sitesinde okudum. Maalesef ki bu durumu kanıtlar bir şekilde haber yapılmıştı. Dünya devi olan Facebook 2-3 bin doların lafını yapmaz yani diye düşündüm. Ama başka bir yakın arkadaşımında Facebook’tan ödeme alamadığını duydum yakın bir zamanda. 2 defa arkadaşım ciddi açığı Facebook’a bildirmiş, ilk açığı hemen kapatmışlar ikinci açığı bir hafta sonra kapatmalarına rağmen arkadaşıma ödeme bildirimi yapmadılar. Aradan 1 ay geçmesine rağmen hala iletişim kurulamamış durumda.

Yani ödeme alamamış…

Ahmet arkadaşımın bekleme süresi 2 aya yaklaştı. Ama birçoğu Facebook’a açığı bildirir bildirmez ödemesini almıştı. Facebook’la tekrar iletişime geçmesi için konuştum. Defalarca yazmasına rağmen geri dönüş sağlanmamakta. Belki de arkadaşımın iletişim sorunundan dolayıdır. Facebook gibi bir şirketin böyle birşey yapabileceğini düşünmüyorum. Bakalım tekrar iletişime geçildiğinde dönüş sağlanacak mı..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. facebook-lazer-teknoloji-ile-dunya-genelinde-internet-saglayacak-705x290 Facebook güvenlik açığı bildirenlere ödül veriyor mu? için yorumda bulun

    Facebook güvenlik açığı bildirenlere ödül veriyor mu? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook güvenlik açığı bildirenlere ödül veriyor mu? için ilk yorumu yapabilirsin.