Facebook internet.org’u resmen duyurdu!

Tüm dünyaya internet sunma fikrini kafaya koyan sosyal medya devi Facebook, internet.org’u tüm mobil operatörler için aktif hale getirdi.

internet.org tüm dünyada yapılan bir internet devrimlerinden adeta birisi. Şimdiye kadar dünya üzerinde internet bağlantısı olmayan yerlere internet hizmeti sağlamak isteyen birçok firma oldu; Nokia, Samsung, Ericsson, MediTek, Opera bunlardan bazıları.

facebook-internet-org-u-aktif-hale-getirdi

Dünya üzerinde açlık ve yoksulluk gibi sorunlar olan ülkelerde internet erişiminin olmamasını gidermeye çalışmak isteyen firmalar bir ortaklık kurarak bu sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalar yapıyordu.

Bugün ise Facebook, temellerini Zambiya’da atmış olduğu internet.org’u tüm dünya mobil operatörleri üzerinde aktif hale getirdiğini duyurdu.

facebook-internet-org-u-aktif-hale-getirdi

Yaklaşık iki yıldır bu projeyle uğraşan Facebook, internet.org sayesinde “partner portal” kullanarak ihtiyaç duyulan teknik araç ve uygulamaları da kullanıcılara sunacak.

Facebook’un sadece bir sosyal medya sitesi olmadığı bu haberimizde de oldukça ortada..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selçuk dedi ki:

    Millet uzaya çıkıyor, interneti ücretsiz yapıyor biz hala adil kullanım kotasına takılıyoruz. Böylede bir ülkede yaşıyoruz, bakalım daha nereye kadar sömürecekler.