Facebook Lite, 100 milyon kullanıcı sayısını geçti!

Facebook’a düşük internette de girmek için çıkarılan Facebook Lite sürümü, her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Facebook Lite, 100 milyon kullanıcıya ulaştı.

Geçtiğimiz 2015 yılının Haziran ayında hizmete sunulan Facebook Lite, günden güne daha fazla kullanım sayısına ulaşıyor. 150 ülkede hizmet sunan ve oldukça beğenilen Facebook Lite, 100 milyon kullanıcı sayısını geçti.

facebook-lite-100-milyon-kullanici-sayisi

Basit seviyeli telefonlar ve düşük internet hızına sahip kullanıcılar için özel olarak optimize edilen Facebook Lite uygulamasının büyüme oranları normal Facebook uygulamasından şuan üstün.

  • Facebook’un yaptığı açıklamaya göre 100 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Facebook Lite uygulaması, 56 dil destekliyor.

Aynı zamanda Facebook Lite, bir kere gezilebilecek Facebook akışında sadece 1 MB‘a kadar veri harcıyor ve çok daha az şarj tüketiyor.

Facebook Lite geçtiğimiz günlerde uygulamanın aşırı basitliğinden yakınan kullanıcılara ses vererek uygulamaya video izleme imkanı da sunmaya başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. facebook-lite-100-milyon-kullanici-sayisini-gecti Facebook Lite, 100 milyon kullanıcı sayısını geçti! için yorumda bulun

    Facebook Lite, 100 milyon kullanıcı sayısını geçti! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook Lite, 100 milyon kullanıcı sayısını geçti! için ilk yorumu yapabilirsin.