Facebook Mentions nedir, nasıl kullanılır, hangi cihazlara uygundur?

2,5 milyar kullanıcı sayısına sahip Facebook, canlı yayın yapma uygulaması olarak Mentions‘u çıkarmıştı. Peki Periscope benzeri bu uygulama ne işte yarar?

Facebook Mentions Nedir?

Facebook şu anda 2,5 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan aktif bir sosyal medya ortamdır. Facebook sosyal ağını bilgisayardan kullanabileceğiniz gibi akıllı cep telefonlarına indirilebilen mobil uygulamalar sayesinde istediğimiz her yerde kullanabilir hale geldik. Ayrıca Facebook yakın bir zamanda Periscope benzeri canlı yayın yapma uygulaması olan Facebook Mentions uygulamasını iOS işletim sistemine sahip cihazlar için sunmuştu. Facebook şimdi de Facebook Mentions adlı uygulamayı Android işletim sistemine sahip cihazlar için de piyasaya sürmüş durumda.

facebook-mentions-neidr

Facebook Mentions Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

Bu uygulama artık hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir durumda. Yeni piyasaya sürülen Android uygulamasında bu uygulamayı indirebilmek için telefonunuzun en az Android 4.0.3 sürümü ve üzerinde olması gerekmektedir. Boyutu 7,0 MB olan Facebook Mentions uygulamasını kolayca Google Play Store üzerinden Android cihazlara indirilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Halim dedi ki:

    Çok bilgilendirici, faydalı bir yazı olmuş teşekkürler. Hiçbir yerde bulamamıştım Facebook Mentions ile ilgili bu yazdıklarınızı…