Facebook mesajları nasıl şifrelenir?

Facebook üzerinden yaptığınız konuşmaların okunmasını istemiyorsanız bu eklenti ile şifreleyebilirsiniz. İşte Facebook’ta mesaj şifreleme!

Dünya genelinde 1 milyarı aşkın kullanıcı sayısına sahip olan Facebook‘ta, kullanıcılar günden güne gizliliğe önem vermeye başladı. Özel hayatın korunması açısından gizlilik ihtiyacı hisseden kullanıcılar için de çeşitli eklentiler geliştiriliyor.

Bu ihtiyacı karşılamak için de İngiliz bir geliştirici tarafından yapılan Crypter isimli eklenti sayesinde Facebook mesajlarınızı şifreleyebiliyorsunuz.

 

Kullanımı gayet basit olan eklentiyi açtığınızda, ana şifre belirleyerek mesajlarınıza tıklamanız yeterli oluyor. Şifreleme AES algoritması ile oluyor ve mesajınızı görmek isteyen kişi ana şifreyi girmeden asla mesaj içeriğini göremiyor.

Eklenti şu anda Google Chrome ve Mozilla Firefox için mevcut. Öte yandan geliştirici, bu eklentinin mobil versiyonu için de çalışmalara başlandığını belirtti.

Google Chrome için Crypter eklentisini indirmek için tıklayın!
Mozilla Firefox için Crypter eklentisini indirmek için tıklayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Burcu dedi ki:

    Bu eklentiler gerçekten çok iyi olmuş bazen hesabımı arkadaşımın bilgisayarında falan açık unutuyordum bu eklenti sayesinde açık unutsam da artık içim rahat olacak.