Facebook ve Twitter neden yavaşladı ve çözümü nedir?

Son iki gündür sosyal medya sitelerinde oluşan yavaşlık akıllara erişim engelini getirdi. Yapılan açıklamalara göre sosyal medyaya herhangi bir erişim engeli uygulanmıyor. Peki sosyal medyadaki yavaşlığın sebebi ve çözümü nedir?

Dün ne yazık ki meydana gelen Ankara Tren Garı önündeki terör saldırısında 100’ü aşkın vatandaşın can kaybı ve yaralanma haberini aldık. Bu olayla beraber hemen oluşturulan yayın yasağı, olay yerinden ve olayla ilgili haberlerin alınamamasına neden olmuştu. Böylelikle haber alınabilecek tek ortam internet oldu.

facebook-ve-twitter-yavasladi

Olay böyle devam edince herkes Twitter ve Facebook gibi sosyal platformlara yöneldi ve merak edilen tüm soruların cevaplarını, olayla ilgili tüm detayları buradan edinmeye başladı. Tam bütün herkes bu olayı takip ederken oluşan yavaşlama herkese sinir edici bir durum oluşturdu.

Bu durumun sebebi erişim engeli değil çünkü resmi kaynaklar herhangi bir erişim engelinin olmadığını belirtti. İnternet sağlayıcı servislerin sunucularında da herhangi bir aşırı yüklenme olmadığı da ortaya çıktı. Bunun tek sebebi sadece bant genişliğini azaltmakmış. Yani BTK tarafından mı yoksa TTNET tarafından mı bilinmiyor ama erişim engeli koymak yerine yavaşlatmak insanları sinir ediyor.

vpn-güvenlik-uygulama

[vc_row][vc_column][vc_message icon_fontawesome=”fa fa-info”]

Peki Facebook ve Twitter yavaşlamasının çözümü nedir, nasıl hızlandırılır?

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

VPN dediğimiz işlevi gören ZenMate eklentisini Google Chrome‘a entegre edip aktifleştirerek bu yavaşlığı çözebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. facebook-a-ve-twitter-a-hala-erisim-oldukca-yavas-peki-ya-cozumu Facebook ve Twitter neden yavaşladı ve çözümü nedir? için yorumda bulun

    Facebook ve Twitter neden yavaşladı ve çözümü nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook ve Twitter neden yavaşladı ve çözümü nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.