Facebook, YouTube’a rakip oluyor!

Video paylaşım devi YouTube’nın tahtı, Facebook’un hamleleriyle sarsılmaya başlıyor.

facebook-video-konusunda-youtube-un-en-buyuk-rakibi-olacak-705x290

 

Gün geçtikçe rekabet artan sosyal medyada video paylaşım platformlarının patronu YouTube’a rakip olarak Facebook geliyor. Geçtiğimiz dönemlerde video üzerinde yaptığı yeniliklerle adını sıkça duyuran Facebook, haber kaynağındaki videoları otomatik oynatma özelliğiyle kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.

Ancak son çıkan söylentilere göre artık Facebook’ta YouTube kaynaklı bir video paylaşmak bu rekabeti biraz kızıştıracak gibi gözüküyor.

facebook-youtube-rakip-oluyor

Kullanıcılar Facebook’ta YouTube üzerinde olan bir videoyu paylaşmak isterken karşılarına küçük bir kutucukta “Videonuzu direkt olarak Facebook üzerinden yüklemeyi düşünmenizi tavsiye ederiz. Kullanıcılar yerel (Facebook platformu üzerinde bulunan) videoları izlemeyi daha fazla seviyor. Bu sayede video görüntülenme verilerinizi de Sayfa İstatistikleri kısmından takip edebilirsiniz.” diye bir uyarı çıkacak. İşte bu yapılan yenilik Facebook’ta YouTube kaynaklı bir video paylaşımını azaltmayı hedefliyor.

Bu yenilikle beraber video platformunu da güçlendirmek isteyen Facebook, özellikle sayfa sahibi olanlara bu konuda büyük bir ayrıcalık tanıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi sonuçlar alacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. facebook-video-konusunda-youtube-un-en-buyuk-rakibi-olacak-705x290 Facebook, YouTube’a rakip oluyor! için yorumda bulun

    Facebook, YouTube’a rakip oluyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook, YouTube’a rakip oluyor! için ilk yorumu yapabilirsin.