Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır?

Sosyal medya devi Facebook, en yakın rakibi olan Twitter‘ın canlı yayın yapmak için Periscope uygulamasını çıkarmasının ardından bunun arkasında kalmamak için bir adım attı.

Son zamanlarda yaptığı yeniliklerin ardı ardına kesilmeyen Facebook, Twitter‘ın canlı yayın piyasasına Periscope ile atılmasına karşı tepkisiz kalmayıp canlı yayın sektörü için bir yenilik yaptı.

Uzun zamandır canlı yayın özelliğini test eden Facebook, bugün itibariyle tüm kullanıcılarına canlı yayın özelliğini sundu.

facebook-canli-yayin-yapma

Facebook’ta canlı yayın yapmak için iOS cihazınızdan Facebook uygulamasını açın ve Durum Güncelle seçeneğine tıklayın. Canlı yayın özelliği profilinizde kullanılabilir ise alt kısımda “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneği zaten karşınıza çıkacak. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra Facebook size canlı yayın ile ilgili kısa bir bilgi verecek. Bu ekrandaki bilgileri okuduktan sonra devam seçeneğine tıklayın.

Son olarak da “Canlı videonu açıkla..” bölümüne yaptığınız canlı yayının ismini yazıp hangi kitle ile paylaşacağınızı seçip canlı yayına başlayabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook-canli-yayin-yapma Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır? için yorumda bulun

    Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.