Facebook’ta kalıcı olarak hesap silme nasıl yapılır?

Bazı kullanıcılar hesabını dondurmak yerine hesabını kalıcı olarak kapatarak Facebook’a veda etmek istiyor. Peki Facebook’ta kalıcı olarak hesap nasıl silinir?

Gün geçtikçe üye sayısını arttıran dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya devi Facebook‘ta bilindiği üzere hesabımızı dondurduğumuzda hesabımızın verileri Facebook’ta saklanmaya devam ediliyor.

Bu durumdan rahatsız olan bazı kullanıcılar ise Facebook’ta hesap dondurmak yerine hesabını komple silerek Facebook’a veda ediyor. Peki Facebook hesap silme nasıl yapılır, Facebook hesabı nasıl kapatılır?

BURAYA tıklayarak ilk olarak Facebook Hesabı Sil bağlantısına gidiyoruz ve Hesabımı Sil butonuna tıklıyoruz. Butona bastıktan sonra hesabımızı silmek için karşımıza çıkan onay kutusunda şifremizi girmemiz ve Facebook’un seçmemizi istediği fotoğrafları seçmemiz gerekiyor.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Tamam butonuna bastığımız andan itibaren hesap silme sürecimiz başlıyor ve 2 hafta içinde hesabımız Facebook’tan kalıcı olarak siliniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ahmet dedi ki:

    Uzun zamandır facebook kullanmıyordum hesabımıda en son dondurmustum cünkü nasıl silindiğini bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum teşekkürler 🙂

  2. Çağlar dedi ki:

    Hesap dondurmak istemeyenler için uygun bir yöntem. Facebook’tan kurtulmanın yollarından bir tanesi 🙂 Bilgi için teşekkür ederim.