Facebook’un da başarısız olabileceğinin kanıtı!

Dünya devi ve deyim yerindeyse marka değeri bakımından dünya da 1 numara olabilecek potansiyele sahip Facebook‘un da yaptığı hamlelerde başarısız olabileceğini düşünür müydünüz ?

İşte sizlere “Facebook da başarısız olabilirmiş” dedirtecek ve App Store‘dan kaldırılan uygulamalar.

Snapchat‘in hızlı yükşelişi Facebook‘u da heveslendirmiş olmalı ki ona rakip olabileceklerini düşündükleri ve geliştirdikleri Slingshot uygulaması artık yok. Bir diğer uygulama da kişilerin video çekmek için birlikte-ortak hareket ettiği Riff uygulamasını da yayından kaldırdı. Rooms isimli grup mesajlaşma uygulaması da artık yok.

 

facebook başarısız oldu

Kaldırılan bu uygulamalar “Slingshot, Riff ve Rooms” Facebook ve Messenger uygulamalarını tamamlaması için çalışan Creative Labs‘inin parçalarıydı. Bu grubun yapmış olduğu ve en çok bilinen uygulaması olan Paper iPhone‘da Facebook uygulamasını reklamsız kullanmanıza olanak sağlıyor. Fakat Creative Labs‘inin geliştirdiği bu uygulama da Mart ayından bu yana güncellenmiyor.

Creative Labs uygulamaları olan Moments, Facebook Groups ve yeni yayınlanan Facebook Notify news app hali hazırda hala App Store ve Google Play‘deki yerlerini koruyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Facebook başarısız oldu Facebook’un da başarısız olabileceğinin kanıtı! için yorumda bulun

    Facebook’un da başarısız olabileceğinin kanıtı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Facebook’un da başarısız olabileceğinin kanıtı! için ilk yorumu yapabilirsin.