FIFA 2016’ya Arda’lı poster; FIFA 2016 Türkçe metin desteğiyle geliyor

ElectronicArts Dünyanın en büyük oyun etkinliklerinden biri olan Gamescom kapsamında FIFA 2016’nın lansmanını da gerçekleştirdi. Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan FIFA serisi 2016 oyunuyla da adından kuşkusuz, çokça söz ettirecek.

 

Tanıtımda futbol dünyasının iki büyük yıldızı Gary Neville ve Jamie Carragher’ın rol aldığı bir tanıtım filmi de yayınlandı. Tanıtım katılımcılar tarafından oldukça beğenildi. Ayrıca FIFA 2016 Fut Draft isimli yeni bir oyun moduna da sahip olacak.

Bilindiği gibi FIFA 2016’da kadın milli futbol takımları da oyunda yer alacak. Kadın futbol maçlarının oynanışındaki gelişmelerin yanı sıra hava ve saha şartlarındaki gerçekçilik ve gelişmeler katılımcıların beğenisini kazandı.

FIFA-2016-2

Ayrıca yayınlanan oynanış videosunda oyunun fizik motorunun oldukça geliştiği, hareketlerin daha akıcı olduğu gözlendi. Bunun da ötesinde topun hareketlerinde gerçekçilik üst seviyeye çıkmış. FIFA son yıllarda yakaladığı başarıyı FIFA 2016 ile devam ettirebilecek mi göreceğiz.

 

Bizim için en önemli haberlerden biri de FIFA’yı artık Türkçe metin desteği ile oynayabilecek olmak. ElectronicArts’ın Facebook resmi sayfasından paylaşılan görsele göre FIFA 2016 Türkçe metin desteği ile gelecek. Arda Turan’ın yer aldığı poster FIFA 2016’nın PC, PS4 ve Xbox One’da Türkçe metin ile oynanabileceğini gösteriyor. Bu gelişme hepimizi mutlu etti. FIFA oyunda yer alacak stadyumlarda hiçbir Türk Stadyumuna yer vermese de oyuna Türkçe destek ekleyerek Türk kullanıcının da gönlünü almış oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tutku Demirağ dedi ki:

    arda transferi salladı ya piyasayı

  2. Barkın Bacaksızlar dedi ki:

    Gurur kaynağı resmen şu arda.

  3. Neslihan Alan dedi ki:

    Vay be Arda Turan ya 😀