Galaksimize Doğru Gelen Devasa Bulut Dünyayı Yok Edebilir!

1963 yılında Hollanda’da Gail Smith adlı astronomi öğrencisi tarafından keşfedilen ve Smith Bulutu olarak adlandırılan devasa hidrojen bulutu geliyor!

Tam 70 milyon yıl önce Samanyolu’dan garip bir şekilde ayrılan hidrojen bulutu olan Smith Bulutu, tıpkı bir bumerang gibi tepki vererek aynı hızda geri dönmeye başladı. Bilim insanları, Samanyolu’dan 70 milyon yıl önce ayrılan Smith Bulutu’nun 30 milyon yıl sonra tekrar Samanyolu’na ulaşacağını tespit etti.

Samanyolu’na çarpması halinde muazzam bir patlamayla milyonlarca yeni yıldızın oluşması veya ortaya çıkacak gazın 2 milyon Güneş’e yetebilecek seviyede olduğu söyleniyor.

smith-bulutu

Smith Bulutu geri dönüyor

Söz konusu çarpışma 30 milyon yıl sonra gerçekleşecek. Eğer dünyamız o dönemde de hala var olursa, dünyamız için bu patlama pek de olumlu sonuçlar doğurmayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. smith-bulutu-geliyor Galaksimize Doğru Gelen Devasa Bulut Dünyayı Yok Edebilir! için yorumda bulun

    Galaksimize Doğru Gelen Devasa Bulut Dünyayı Yok Edebilir! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galaksimize Doğru Gelen Devasa Bulut Dünyayı Yok Edebilir! için ilk yorumu yapabilirsin.