GeForce GTX 970 Twin Turbo 4 GB ekran kartı özellikleri

Donanım devlerinden Gigabyte, yeni eklemeler yaptığı GeForce GTX 970’in özelliklerini paylaştı.

Gigabyte’ın tasarımını kendisinin yaptığı GeForce GTX 970’e eklenen özelliklerden ilki, 2 fan üzerine kurulmuş olan soğutma fan sistemi. Fanlar ayarlanarak ve özel olarak yerleştirilmiş ve çift taraftan hava soğutma sağlıyorlar. Yapılan açıklamaya göre geliştirilen bu fanlar Nvidia’ya göre hava akışında %24 ve soğutmada %29 olarak daha iyi performans artışı sağlıyor.

gigabyte-geforce-gtx-970-twin-turbo-4-gb-ekran-karti

GeForce GTX 970 Twin Turbo kullanıcılarına overclock yapılmış halinde geliyor. 2 ayrı BIOS sistemi içeriyor ve oyun modlarında 1076 MHz olan ekran kartı boost’la beraber 1216 MHz’ye kadar yükseltilebiliyor. OC modunda çok daha iyi performans veren kart, normalde sahip olduğu 1101 MHz’lik hıza takviye olarak boost’la birlikte 1241 MHz hıza ulaşıyor. Ekran kartının 7010 MHz referansı hızı da mevcut.

gigabyte-geforce-gtx-970-twin-turbo-4-gb-ekran-karti

Ekran kartı Gigabyte’ın yaptığı açıklamaya göre Ultra Durable VGA teknolojisiyle üretilmiş ve bu teknoloji sayesinde standart üretim yöntemleriyle kıyaslandığında 2 kat daha fazla bakır kullanılıyor. 2 kat bakır kullanılmasının sebebi ise CPU ve hafıza ısısını daha düşük bir rakama indirmek.

Bakalım kullanan kullanıcılar ne gibi yorumlar yapacak..

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gigabyte-geforce-gtx-970-twin-turbo-4-gb-ekran-kartini-tanitti-705x290 GeForce GTX 970 Twin Turbo 4 GB ekran kartı özellikleri için yorumda bulun

    GeForce GTX 970 Twin Turbo 4 GB ekran kartı özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak GeForce GTX 970 Twin Turbo 4 GB ekran kartı özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.