Gelmiş Geçmiş En Güçlü DDoS Saldırısı Yapıldı!

Geçtiğimiz hafta Fransız merkezli hosting firması OVH‘yi hedef alan internet tarihinin en büyük DDoS saldırısı yapıldı. İşte dünyanın en büyük DDoS saldırısı!

Yapılan bu saldırının trafik boyutu, şimdiye kadar yapılanların en büyüğü. Saldırıyı diğer saldırılardan ayrı kılan şey ise yapılan bu DDoS saldırısı bilgisayarlar ile yapılmadı. Saldırının 150 bin çeşitli teknolojik cihaz üzerinden yapıldığı bildirildi.

150 bin cihazın arasında web kameraları, mini işlemci gücüne sahip ve internete bağlanabilen elektronik cihazlar bulunuyor.

Geçtiğimiz 9 ay içerisinde de siyasi sebeplerden ötürü ülkeler arasında karşılıklı olarak DDoS saldırıları yapılmış ve birçok web sitesi zarar görmüştü. Geçtiğimiz hafta da Fransa merkezli hosting firması olan OVH‘yi hedef alan hackerlar 1Tbps gibi inanılması güç bir trafikle DDoS saldırısını gerçekleştirdi. Dünya üzerinde de 1Tbps gibi büyük bir rakamı engelleyecek bir koruma sistemi henüz mevcut değil.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. dunyanin-en-guclu-ddos-saldirisi Gelmiş Geçmiş En Güçlü DDoS Saldırısı Yapıldı! için yorumda bulun

    Gelmiş Geçmiş En Güçlü DDoS Saldırısı Yapıldı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gelmiş Geçmiş En Güçlü DDoS Saldırısı Yapıldı! için ilk yorumu yapabilirsin.